Gürbaşlar Logo Ford Logo
Kendinizi daha güvenli ve emniyette hissedin

Yeni EcoSport'ta sunulan güvenlik sistemlerinin bazıları sizi, aracınızı ve diğer yol kullanıcılarını korumak üzere tasarlanmışken bazıları kazaları önlemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, sürücü diz hava yastığı ve yan hava yastıkları göğüs kafesini korur ve bu hava yastıkları kazazedeyi darbe alanından uzak tutacak şekilde tasarlanmıştır. Perde hava yastıkları maksimum koruma sağlar. Emniyet kemeri uyarı sistemlerinin yanı sıra ön ve arka emniyet kemerlerindeki gerdiriciler ve yük sınırlayıcıları ile Yeni EcoSport güvenliğinize öncelik verir.

Fiesta Dış Tasarım

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar.

Fiesta Dış Tasarım

Her koşul altında hakimiyet

Elektronik Denge Programı, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılar ve her lastiğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir. ABS frenlerin ve Çekiş Kontrol Sisteminin gelişmiş sensörlerini kullanarak aracın davranışını izler.

Fiesta Dış Tasarım

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Lastiklerinizi doğru basınçta tutmak, güvenliğiniz ve yakıt ekonomisi açısından her zaman çok önemlidir. Bu yüzden basınç sensörleri tüm lastiklerin durumunu izleyerek seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi (Lastik Basınç Sensörü) gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Fiesta Dış Tasarım

Emniyet kemeri

Sistem, yolculuk sırasında emniyet kemerinin takılı olup olmadığını kontrol eder ve takılı olmaması durumunda sesli uyarıyla hatırlatır.

Fiesta Dış Tasarım

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Ecosport, her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilme imkanı sunar.

Fiesta Dış Tasarım
 
Yeni Ford EcoSport
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit