Gürbaşlar Logo Ford Logo
Teknoloji

Genellikle daha lüks araçlarda bulunan yüksek teknolojilere sahip olan Yeni Ford Focus, bunları daha da ileriye taşıyor. 

Yolu Aydınlatmak

Focus'taki aydınlatma teknolojisi, gece sürüşünü daha kolay ve daha güvenli yapmak üzere geliştirildi. Hava karardığında otomatik yanan farların yanı sıra sürüşe duyarlı ön farlar da (Titanium X paketi) alınabilecek seçenekler arasında. Sürüşe duyarlı ön farlarda, farlar hıza ve direksiyon açısına göre yatay olarak hareket ediyor. Bu sayede etrafı aydınlatmak yerine gittiğiniz yolu aydınlatarak özellikle viraj ve köşe dönüşlerinde çok daha güvenli bir sürüş elde ediyorsunuz.  Yeni tasarımı tamamlayan nokta ise arkada yer alan yeni LED farlar. Daha hızlı ve daha parlak yanarak diğer sürücüler tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar. 

Yağmur ve park sensörleri

Yeni Ford Focus çevre koşullarına her zamankinden daha hızlı tepki veriyor. Yağmur başladığında otomatik olarak devreye giren silecekler daha rahat bir sürüş sunarken, park sensörleri (Titanium X paketi) park etmede ve geri manevralarda büyük kolaylık sağlıyor. Park sensörlerinin sesli uyarıları ile geri manevralarda karar vermek arık daha kolay.

Yakıt almada kolaylık

Sınıfında ilk defa Yeni Focus'da sunulan kapaksız yeni yakıt doldurma sistemi yanlış yakıt almayı engelleyerek araçta bu sebeple oluşabilecek hasarın ve muhtemel masrafların da önüne geçiyor. 

 
Focus
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit