Gürbaşlar Logo Ford Logo
Euro NCAP puanı

Sürücü ve tüm yolcular, Yeni Ford Focus'un Euro NCAP'ten aldığı 5 yıldızın koruması altındadır. Yeni Focus sahip olduğu bu yüksek güvenlik seviyesini, Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)'in yüksek teknolojisine borçludur.

Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS)


Yeni Focus'taki IPS milisaniyeler içinde devreye giren sensörler aracılığıyla çalışır. Aracın içinde ister 1 ister 5 kişi olsun, her zamankinden daha güvenli bir ortamda bulunduğunuzun bilincinde olarak rahat seyahat edebilirsiniz.

Aktif güvenlik özellikleri

Focus normal sürüş koşullarında tam güvenlik sağlarken gerektiğinde daha çabuk tepki vermek üzere daha fazla güç uygulayabilen bir fren sistemine sahiptir. Opsiyonel olarak sunulan ESP aracı sürekli izlerken EBA da acil durumlarda fren sistemindeki basıncı arttırarak duruş mesafesini önemli oranda kısaltır. ABS ve EBD ise daha zorlu koşullarda daha fazla güvenlik sağlar.

Pasif güvenlik özellikleri

Yeni Focus gövde dayanıklılığı ve geliştirilmiş darbe teknolojisi sayesinde yollardaki en güvenli araçlardan biridir. Tüm Focus modellerinde, daha çok darbe emme ve daha hızlı açılma özelliklerine sahip sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastıkları bulunur. Yan hava perdeleri (Titanium) ise yolcuları yandan gelen darbelere karşı koruyarak bu güvenlik bütününü tamamlar.

Olası bir darbe anında direksiyon ve pedallar sürücüden uzaklaşacak ve hasarı en aza indirecek biçimde tasarlanmıştır. Focus'ta ayrıca ISOFIX çocuk koltuklarının sabitlenmesi için ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları da bulunuyor.

 
Focus
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit