Yeni Focus

SÜRÜŞ DENEYİMİ

Akıllı LED Farlar

Yeni Focus’un statik Full LED farları, entegre sis lambaları ve gündüz yanan LED Farları ile göz alıcı bir tasarım sunuyor. Ford Dinamik LED Ön Far Sistemi ise hassas teknolojileri ile farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor, gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor.
Ford Co-Pilot 360
Ford Co-Pilot 360, birlikte çalışan çeşitli teknolojilerle sürüş keyfinizi her zamankinden daha konforlu hale getiriyor.
Örneğin; Dur-Kalk (Stop&Go) fonksiyonu ile Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, hızınızı önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlamakla kalmıyor, trafik sıkıştığında aracı tamamen duruş konumuna getirip yol açıldığında aracın otomatik olarak yeniden başlatılmasını destekliyor ve yola devam etmenizi sağlıyor.
Şerit Takip Sistemi
İstem dışı şeridinizden kaymanız halinde Focus’unuz durumu algılayıp direksiyon titreşimleriyle sizi uyarır ve hatta şeritte kalmanıza yardımcı olmak için hafifçe direksiyon desteği verir. Çok şeritli yollar için tasarlanan sistem, aracın hızı 65 km/saatin altına düştüğünde otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılabilir.

KONFOR VE RAHATLIK

Acil Durum Manevra Destek Sistemi

Yeni Focus’un Acil Durum Manevra Destek Sistemi, öndeki daha ağır ilerleyen ve duran araçları algılamak için radar ve kamera teknolojisinden yararlanır. Sürücü direksiyonu hareket ettirerek kaçma manevrası başlatmışsa uygun ölçüde direksiyon torku sağlayarak aracın engel etrafından geçmesine yardımcı olur.

PERFORMANS VE VERİMLİLİK

Aradığınız güç ve verimlilik

Focus, 8 veya 6 ileri otomatik ya da 6 ileri vitesli manuel şanzımanla güçlü ve yüksek yakıt tasarruflu motor seçeneklerini bir arada sunuyor. Dış tasarımı, verimliliği arttıran atletik ve aerodinamik hatlarıyla ön plana çıkıyor.

GÜVENLİK VE EMNİYET

Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Focus’un Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, kalabalık trafikte sürüşü kolaylaştırıyor. İstediğiniz hızı ayarladığınızda sistem otomatik olarak öndeki araçla önceden tanımlanmış mesafeyi korur ve gerekirse aracınızı durdurur. Trafik açıldığında sistem seçtiğiniz hıza geri döner.

 

KULLANIŞLILIK

Her şey için bir yer var

Focus’un iç alanındaki her milimetre, size en kullanışlı yolculuk deneyimini yaşatmak için tasarlanmıştır. Otomobilin ön ve arka alanlarındaki baş, diz ve omuz genişliğinin artırılması sayesinde yolculuklarınız artık çok daha konforlu. Arka koltukların 60/40 oranında veya tamamen katlanması eşyalarınız için daha fazla yer açıyor. Bagaj alanında yer alan ayarlanabilir taban yükseltildiğinde, gizli bir eşya saklama bölmesi ortaya çıkıyor. İndirildiğinde ise daha geniş bagaj alanı oluşuyor.

Gürbaşlar Otomotiv / 2024